Hlavním posláním naší firemní politiky jsou spokojení klienti, které provázíme nejen světem online marketingu, ale i podnikáním jako takovým. Naši partneři těží z WIN- WIN spolupráce a dostávají od nás:

Marketingové strategie cihlu po cihle

Nastavení přesného měření reklamních kampaní

Raketový nárůst konverzí

Analýzy a pravidelné vyhodnocování kampaní

Zbraně na konkurenci

Nebojte se nás kontaktovat zde nebo na sociálních sítích.
Žádný dotaz není hloupý, jak se říká: "Líná huba, holý neštěstí."

+420 775 404 998

info@vivamarketing.cz

Riegrova 1756/51, České Budějovice

+420 775 404 998

Riegrova 1756/51, České Budějovice

Top

Vystřelíme Vaše podnikání do stratosféry, jestli na to máte!

Vystřelíme Vaše podnikání do stratosféry, jestli na to máte!

Šokující prohlášení od lidí z ViVa marketing řeknete si. Ale o penězích to tentokrát není. Je důležité pomáhat, tam kde to skutečně má smysl. Dávno jsou pryč doby, kdy jsme se snažili pomoci každému.
Pakliže pomáháte každému, nepomůžete nikomu. Pomáhat, tam kde to nenese peníze klientovi, stojí našeho klienta jen další peníze a nás čas a nervy. Pojďme se soustředit tam, kde to opravdu dává smysl.

Abychom zjistili, že naše pomoc smysl opravdu má, před každou započatou spoluprací s našimi klienty několikrát spočítáme možnou ziskovost. Je důležité mít spočítané při jakých číslech je klient na nule po zaplacení všech nákladů spojených s přivedením zákazníka. Při jakých číslech je klient v zisku. A co je vůbec nejdůležitější, společně spočítáme, kde je klientovo stratosféra.

Stratosférou označujeme stav podnikání o kterém ani podnikatel nedoufal, že se tam jednou dostane. 

Pakliže máme s naším klientem vše dostatečně spočítané, odsouhlasíme si rozpočet do reklam, tak aby to dávalo ekonomicky smysl. Klient musí být i po odečtení naší ceny za práci v zisku. Jinak nemá smysl spolupráci uzavírat. 

PNO nejdůležitější metrikou

Nejdůležitější metrikou pro měření ziskovosti reklami je pro nás PNO. Každý náš marketér, když ho o půlnoci vzbudíte je shopen na počkání vypočítat PNO každého svěřeného klienta. Kalkulačka je totiž tajnou zbraní, kterou každý náš marketér disponuje. 

PNO je česká zkratka (podíl nákladů na obratu) a vyjadřuje se v procentech. Pakliže jste investovali do reklamy 2 000Kč a obrat máte 20 000Kč, tak se zde bavíme o PNO 10%. Pro každého podnikatele znamená něco jiného termín “dobré PNO” pakliže prodáváte zboží s marží 5%, tak vám PNO 10% nedává obchodně smysl. Naopak, když máte štěstí na zboží a dokážete prodávat se 70% marží, tak PNO 10% vítáte.Obecně platí, že zisková reklama musí mít nižší procento PNO, než je marže a to i po započtení práce agentury nebo marketéra. (Více o metrice PNO jsme psali v tomto článku)

Měříme samozřejmě i jiné metriky, např. CTR

PNO je sice nejdůležitější metrikou, ale rozhodně ne jedinou, kterou naši marketéři používají. Důležité metriky, kterými měříme reklamu jsou také bounce rate nebo také česky míra okamžitého opuštění, CTR a neposlední řadě konverzní poměr.

Metrikou CTR měříme zda se naše reklama cílovému publiku vůbec líbí. Měří poměr mezi lidmi, kteří reklamu vidí a mezi lidmi, kteří na reklamu skutečně kliknou. My tak můžeme zlepšovat cestu platícího zákazníka. Mnohdy má klient k dispozici fotografie svého produktu s polonahou slečnou s titěrnými plavkami. Jsem si jistý, že takový obrázek bude mít vysoké CTR, ale takového klikače bude více zajímat slečna na obrázku, než samotný produkt. Proto je důležité měřit CTR v závislosti na konverzním poměru. 

Logo za nás mluví. Jsme ViVa marketing

Konverzním poměrem zase měříme, zda lidé, které přivádíme na web jsou skutečně relevantní pro prodávaný produkt a nebo jsou jen zvědavci, kteří nenakupují. Zvědavce nikdo nemá rád a tím spíš ne majitelé e-shopů, které za takové návštěvy zvědavců platí. Čím méně zvědavců, tím lépe. 

Matematika a kalkulačka jsou determinantem úspěchu

V online prostoru je to čistá matematika. Mnohdy nás poptávají lidé s prosbou, že chtějí být na internetu vidět. Ale být vidět je to poslední co na internetu chcete být. Být vidět můžete chtít v tištěném médiu nebo na billboardech či v televizi. Ale výhodou online prostoru je naprostá měřitelnost. Nejlepší reklama je taková, kterou ukážete jednomu člověku, ten člověk se proklikne na web a následně koupí. Zde se bavíme o 100% CTR a 100% konverzním poměru. Tato utopická situace zůstává navždy snem každého online marketéra. 

Udělejte si průzkum trhu

Častokrát také klienti chtějí vědět, zda jejich produkt má šanci uspět na trhu. Poptávající klienti jsou před rozhodnutím investice malé či větší částky do skladů, automatizace, stavby webů a v neposlední řadě i do marketingu. Na drahé testovaní produktu nemají peníze a tak nezbývá nic jiného, než se pustit do průzkumu trhu na vlastní pěst.

Krabicové řešení e-shopu je sázka na jistotu

Vždy poptávajícím klientům radíme, aby šli na stránky krabicových e-shopových řešení. Za pár peněz a v relativně krátném čase si naklikali svůj vlastní e-shop a následně pojďme otestovat trh, jestli je po produktu zájem nebo není. Neradi ze židle predikujeme osud onoho či jiného produktu. A jestli si klient vybere pro testování svého produktu eshopové řešení Shoptet, tak jsme nad míru spokojení, protože jsme už víc jak rok s Shoptetem bronzoví partneři.

Když je klient až přespříliš zavalený prací, tak za něj můžeme takové krabicové řešení vytvořit my. A ne jen to! Pakliže má klient přesnou představu o tom jak jeho web či e-shop má vypadat, tak našim klientům rádi stavíme e-shopy na míru v opensourcovém řešení WordPress. A když klient nemá přesnou představu, tak i s tím si umíme poradit. S klientem si sedneme u nás v kanceláři do jednačky a klidně i půl dne navrhujeme a probíráme jak by takový web měl vypadat. A nejen vypadat, ale i jak by měl být funkční a co by konkrétně měl umět. Protože jak se u nás říká: “Web bez konverzní akce je jak týden bez víkendu”.

Pakliže vše důkladně spočítáme a dává to obchodně klientovi smysl, tak pak se teprve otvírá prostor pro oboustranně výhodnou spolupráci. Vždycky si s našimi klienty plácnem nebo neplácneme. Nikdy se nestalo nic jiného :-). Ostatně o tom, jak poznat, že reklama vydělává jsme psali v minulém článku.

Přijďte za námi na kávu

A jak se k nám dostanete? Sedíme v našich kancelářích v Krajinské ulici v Českých Budějovicích v pasáži Krajinská, to je ten dům, kterým probíhá nádherná ulička mezi Krajinskou ulicí a Českou ulicí. Těšíme se na Vás. Není problém si domluvit i pouze bezplatnou konzultaci ziskovosti Vašeho online projektu. 

Sdílet
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.