Hlavním posláním naší firemní politiky jsou spokojení klienti, které provázíme nejen světem online marketingu, ale i podnikáním jako takovým. Naši partneři těží z WIN- WIN spolupráce a dostávají od nás:

Marketingové strategie cihlu po cihle

Nastavení přesného měření reklamních kampaní

Raketový nárůst konverzí

Analýzy a pravidelné vyhodnocování kampaní

Zbraně na konkurenci

Nebojte se nás kontaktovat zde nebo na sociálních sítích.
Žádný dotaz není hloupý, jak se říká: "Líná huba, holý neštěstí."

+420 775 404 998

info@vivamarketing.cz

Riegrova 1756/51, České Budějovice

+420 775 404 998

Riegrova 1756/51, České Budějovice

Top

Proč jsou kvalitní produktové fotografie důležité

Proč jsou kvalitní produktové fotografie důležité

Každý ví, že kniha se nemá soudit dle obalu, nicméně hledají-li Vaši zákazníci firmu, která má vyřešit jejich problémy, přesně to dělají. V dnešním rychlém světě máte jen omezenou příležitost, jak udělat na Vaše potencionální zákazníky dojem. Jejich hledání na internetu skončí na Vašich webových stránkách a při nákupu na Vašem e-shopu je kontakt spotřebitele s Vaším produktem velmi omezený. A to ze zcela zjevných důvodů. Zákazník si Váš produkt nemůže fyzicky osahat, nemůže ho ochutnat či si přivonět. Proto je pro zákazníky velmi důležitý vizuální zážitek.

Váš produkt musí vyčnívat z řady. Popisy a specifikace produktu jsou sice důležité, ale samy o sobě produkt neprodají! Rovnice je jednoduchá, čím lépe a profesionálněji budou vaše produkty vypadat online, tím více jich prodáte.

Zamyslete se, jak vypadají Vaše současné produktové fotografie… Vystačíte si s fotografiemi ze tzv. stock knihoven?  Levné a rychlé řešení, pomyslíte si. Ale věrohodnost a autentičnost fotografii nedodáte. Možná jste se sami pokoušeli vyfotit Váš produkt, ald to jistě znamenalo spoustu pokusů a omylů (a to nemluvíme o drahém vybavení, které bylo třeba nakoupit). Že jste své produkty fotili na telefon? A jeje…

Pojďme si tedy shrnout několik bodů, proč jsou kvalitní produktové fotografie tak důležité.

Tvorba produktové fotografie v rámci marketingové kampaně
Fotografie: Filip Bláha

Upoutání pozornosti a první dojem

Jak už jsme zmínili výše, fotografie na Vašich webových stránkách a sociálních sítích jsou mnohdy pro zákazníka prvním dojmem z vaší firmy. Je tedy zcela nezbytné, abyste se na nich prezentovali co možná nejlépe, aby z produktových fotografií bylo zcela jasné, jak produkty vypadají, jak chutnají a jak voní a aby vaše firma vynikla. Většina spotřebitelů považuje vzhled za klíčový faktor při rozhodování o nákupu.

Kvalita profesionálních fotografií je nesrovnatelná

Kvalita produktové fotografie je odrazem vaší firmy i vašeho produktu. Fotografie jsou nepostradatelnou součástí Vašeho podnikání, zároveň také vizitkou, jakou Vaše firma komunikuje se zákazníky. Ať už podnikáte v čemkoliv, fotografie dávají možnost skutečně ukázat osobnost Vaší značky, zároveň ukazují, že to s kvalitou a profesionalitou myslíte vážně. Jako příklad pro tento článek můžeme použít tyto fotografie.

Autenticita a reprezentace značky

Lidé věří věcem, se kterými se ztotožní, ke kterým mají vztah či ty, které na ně působí co nejvíce autenticky. Jednou z největších výhod autentických fotografií je, že máte plnou kontrolu nad atmosférou všech fotografií a můžete tak zákazníkovi nabídnout to nejlepší co máte a předat mu tak své sdělení!

Stock fotografie jako dosažitelná možnost?

Mezi největší nevýhody používání těchto fotografií je to, že je může nakoupit kdokoliv a použít je tak na svůj web. Během naší několikaleté zkušenosti na trhu jsme se setkali s webovými stránkami, které ač spolu neměly vůbec nic společného, používaly stejné fotografie ze stock knihoven. Ve finále jsme tak spravovali eshop, který se zaměřoval na sportovní vybavení a webové stránky realitního makléře, kde u obou byla jako úvodní fotografie použita stejná fotografie. To je ale „nesmysl“ že?

Pokud používáte Vaše fotografie do reklamních kampaní, je dobré mít také na paměti, že fotografie je jeden z díklů úspěšné kampaně. Mezi další dílky patří například textace, o které jsme psali na našem stratosférickém blogu.

V našem týmů marketingových specialistů máme mimo jiné také fotografa, který se stará o focení pro naše klienty. Mate-li zájem, poptejte naše služby a rádi Vám pomůžeme!

No Comments

Přidat komentář.